For companies

Sealing sleeves

Różnice w wymiarach otworu bramowego magazynu i zadokowanego pojazdu ciężarowego tworzą wolne przestrzenie, które doszczelniane są przez rękawy uszczelniające. Pełnią one rolę zabezpieczającą towary przed warunkami atmosferycznymi podczas przeładunków jak również ograniczają straty energetyczne podczas dokowania pojazdów.

doki_rekawy_379_1.JPG

MODELE

doki_rekawy_379_1.JPG

PMV

Najczęściej stosowany model ze względu na swoją prostotę i funkcjonalność. Rękaw zbudowany z dwóch niezależnych ram aluminiowych połączonych za pomocą przegubowych ramion.

Podczas dokowania równoległy system prowadzeń odchyla się do tyłu, a specjalne naciągi sprężynowe wytwarzają dodatkowy docisk uszczelnienia do pojazdu. Całość okryta niezwykle odporną na rozerwanie plandeką grubości 3 mm wykonaną z PVC.

więcej

doki_rekawy_403_1.JPG

PMN

Jest to rękaw montowany bezpośrednio we wnęce budynku, tak aby nie zakłócać ciągłości fasady oraz znacząco poprawić ogólną jednorodność wizualną obiektu.

więcej

doki_rekawy_421_1.JPG

PWI

Pneumatyczny rękaw uszczelniający łączący w sobie optymalne uszczelnienie z uniwersalnością zastosowań.

Nadmuchiwane boczne i górne poduszki ściśle przylegają do pojazdu, automatycznie dopasowując się do niego i tworząc niemal hermetyczne połączenie. Idealne rozwiązanie do chłodni i pomieszczeń klimatyzowanych.

Rezultatem zastosowania tego typu uszczelnienia jest znaczna oszczędność energii, polepszenie warunków pracy i warunków sanitarnych.

więcej

doki_rekawy_506_1.jpg

PL

Zewnętrzna śluza przeładunkowa jest zadaszoną ocynkowaną ogniowo obudową, która wraz z rampą przeładunkową, bramą segmentową i rękawem uszczelniającym tworzy kompletny system przeładunkowy instalowany na zewnątrz budynku.

Śluzy znajdują zastosowanie zarówno w nowych jak i istniejących obiektach. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania zyskuje się cenną powierzchnię magazynową z jednoczesną izolacją termiczną obiektu.

więcej

Opcje dodatkowe

rekaw_opcje1_1.jpg

Standard

Standardowe rozwiązanie z nacięciami bocznymi. Sprawdza się w większości przypadków przeładunku pojazdów o typowych wymiarach.

rekaw_opcje2_1.jpg

Plandeka z dodatkowymi nacięciami bocznymi (typ T)

Plandeka dostarczona z dodatkowymi nacięciami, tworzącymi po trzy klapki z prawej i lewej strony. Zapewnia
optymalne uszczelnienie naroży pojazdu.

rekaw_opcje3_1.jpg

Plandeka nacinana (typ V)

Plandeka dostarczona z dodatkowymi nacięciami wzdłuż całej długości plandeki. Zapewnia optymalne uszczelnienie naroży pojazdu szczególnie przy dużej zmienności szerokości dokowanych pojazdów.

rekaw_opcje4_1.jpg

Plandeka z naniesionym numerem

Opcjonalne oznaczenie np. numeru doku.

rekaw_opcje5.jpg

Pasy najazdowe

Standardowe, białe pasy najazdowe ułatwiają dokowanie pojazdów.

rekaw_opcje6.jpg

Lamele usztywniające

Dodatkowe, opcjonalne elementy usztywniające plandekę boczną. Zapewniają zwiększenie docisku plandeki do pojazdu, a tym samym lepsze doszczelnienie.

rekaw_opcje7.jpg

Wycięcia na odboje

Opcjonalne wycięcia w bocznych plandekach zapobiegające uszkodzeniom materiału w przypadku zastosowania w doku odbojów o dużej grubości.

rekaw_opcje8_1.jpg

Rynna deszczowa

Specjalna rynna zintegrowana z dachem urządzenia zapewnia odprowadzanie wody deszczowej na boki. Zapobiega gromadzeniu się wody w strefie przeładunku.

rekaw_opcje9.jpg

Walce doszczelniające

Opcjonalne, elastyczne walce zapewniające dodatkowe doszczelnienie dolnych naroży rękawa PMV.

rekaw_opcje10.jpg

Elektryczna roleta doszczelniająca

Dodatkowa roleta doszczelniająca z napędem elektrycznym. Umożliwia obsługę pojazdów o bardzo dużych różnicach wysokości. Sterowanie bezpośrednie lub zintegrowane ze sterownikiem pomostu przeładunkowego PROM.