Warto wiedzieć o bramach przemysłowych

1. Brama może zajmować nawet do 40% powierzchni elewacji obiektu i jest jednym z kluczowych elementów architektonicznych.

2. Kalkulowana żywotność bram Beditom przekracza 25 lat.

3. Brama segmentowa jest jednym z największych ruchomych elementów konstrukcyjnych Twojego obiektu.

4. Klasa energetyczna obiektu w dużej mierze zależy od prawidłowego zaprojektowania i dobrania elementów energochłonnych m.in. bram, dlatego też bardzo dobrze izolowana brama nie będzie miała wpływu na niższe zużycie energii jeżeli:

  • brama przez dłuższy czas pozostaje otwarta
  • częstotliwość otwarć jest znaczna
  • prędkość otwierania zbyt wolna
  • cykl otwarcie/zamknięcie zbyt długi

5. Odpowiednio dobrana brama wraz z automatyką i inteligentnym systemem sterowania pozwala zaoszczędzić znaczne ilości energii i zredukować emisję CO2 do atmosfery.

6. Regularne przeglądy zwiększają żywotność bram i wpływają pozytywnie na środowisko.

Każda z wymienionych konstrukcji ma swoje zalety i wady dlatego też przed podjęciem decyzji należy dokonać właściwej analizy i doboru kryteriów jakimi będziemy się kierowali przy wyborze. Kryteria te dzielimy na trzy zasadnicze grupy; techniczne, ekonomiczne i architektoniczne. Najczęściej rozpatrywane czynniki w tych grupach to np.:

techniczne

  • możliwość techniczna montażu danej bramy
  • zastosowanie automatyki
  • aspekt izolacyjności termicznej
  • aspekt izolacyjności dźwiękochłonnej
  • bezpieczeństwo użytkowania
  • kompatybilność z innymi urządzeniami

ekonomiczne

  • cena koszty eksploatacji
  • konserwacji i serwisu
  • warunki utylizacji

architektoniczne

  • różnorodność wzorów i kolorów

i inne uzależnione od specyfiki obiektu lub wymagań,

Tylko właściwy wybór tych kryteriów i ich ważności może zapewnić długotrwałe użytkowanie bez konieczności późniejszych modyfikacji i związanych z tym dodatkowych kosztów.
W chwili obecnej bramy segmentowe łączą w sobie wszystkie najlepsze rozwiązania technologiczne i stanowią optymalne rozwiązanie na każdy problem.


Brama segmentowa nie potrzebuje przed sobą żadnego miejsca do pracy. Kurtyna bramy segmentowej porusza się w świetle otworu w zasadzie pionowo. Konstrukcja i rozwiązania techniczne naszych bram sprawiają że brama Beditom jest idealnie wyważona i do otwierania i zamykania potrzeba bardzo niewielkiej siły. Nie wymaga przeróbek żeby założyć napęd do automatycznego otwierania. Szeroka gama prowadzeń sprawia, że wymagana wysokość wolnego nadproża jest niewielka. Brama Beditom jest ocieplona, szczelna i w odróżnieniu od bram rozwiernych i uchylnych nie ma to żadnego negatywnego wpływu na jej pracę. Dodatkowym atutem przemawiającym za wyborem bramy segmentowej Beditom jest bogactwo dostępnych wzorów przetłoczeń i kolorów oraz brak dopłat za wymiary niestandardowe !

Wyważenie bram Beditom odbywa się poprzez zastosowanie łożyskowanego mechanizmu sprężyn skrętnych. Przy pomocy sprężyn skrętnych osadzonych na wale możemy w łatwy sposób wyważyć kurtynę bramy tak, aby podczas całego jej ruchu w górę i w dół można było ją łatwo zatrzymać i nie będzie ona opadała ani podnosiła się samoczynnie. Ma to istotne znaczenie w przypadku kiedy wyposażamy naszą bramę w napęd elektryczny – równomierny ruch kurtyny bramy ma wpływ na jego obciążenie a co za tym idzie na trwałość i kulturę pracy całego mechanizmu bramy. Sprężyny skrętne zazwyczaj występują jako para przez co awaria którejś z nich nie powoduje przekoszenia bramy i jej gwałtownego opadnięcia. Dzięki zastosowaniu sprężyn skrętnych bramy Beditom są ciche i doskonale wyważone. Dzięki zaawansowanemu mechanizmowi sprężyn skrętnych, brama Beditom nie wymaga dużej siły do otwarcia czy zamknięcia bez względu na swoje rozmiary.